יגאל לנדאו: "המשא ומתן לא התחיל עם המתווה"

בראיון שנתן יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו, לאילנה דיין בגל"צ, הסביר על מתווה הגז המתגבש ונשאל אם הוא יכול להבין את הסערה הציבורית סביב המתווה. כמו כן, יגאל לנדאו נשאל על הקמפיין שנוהל בזמנו נגד ועדת ששינסקי והאם הוא היטיב עם רציו.

קראו את תמלול הראיון:

אילנה דיין: "נניח, לצורך העניין, שיש משהו בטענות שלכם, של הממשלה, שהמתווה סביר ואפילו טוב לישראל. אתה יכול להבין מה יכול להיות שאתם עשיתם במהלך המשא ומתן שגרם להתלקחות הזו נגדכם?"

יגאל לנדאו: "המשא ומתן לא התחיל עם המתווה. יכול להיות שאנחנו עשינו טעות ולא הסברנו את המשמעות של תהליך קידוחי הגז, את הסיכון הגלום והחשוב מכל – את ההשקעות האדירות שנדרשות כדי להוציא גז מעומק ים של קילומטר וחצי, שמרוחק 100 קילומטר מהחוף".

אילנה דיין: "אבל אתה יודע, הארגומנט הזה, גם אם הייתם מסבירים אותו לעילא ולעילא וגם אם הייתם שוכרים את מיטב המסבירנים, מה שמן הסתם עשיתם, או לפחות עושים, מצדיק הרי הקלות גדולות יותר, אולי מונופול קשוח יותר, אולי מחירים גבוהים יותר. יכול להיות שהבעיה הייתה אחרת – שהקמפיין שנוהל בזמנו נגד ששינסקי, לא בעיקר על ידיכם, אבל בעיקר על ידי דלק ונובל, עלה לרציו מחיר יקר, כי הטייקונים סומנו, אולי בצדק, כחמדנים, ועכשיו הציבור לא ייתן לממשלה להתקפל לפניכם?"

יגאל לנדאו: "הנזק שנגרם לאזרחים בישראל הוא העיכוב הבלתי מתקבל על הדעת בקבלת ההחלטות. למעשה, הטענה שלנו היא שלא אנחנו יצרנו את המונופול, אלא המדינה יצרה אותו, על ידי שינויים רגולטוריים חדשות לבקרים, על ידי יצירת אי ודאות".

האזינו לראיון המלא:

פורסם בקטגוריה אזכורים בתקשורת, חיפושי נפט וגז, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.